Być może już te piosenki znacie, być może nie. Zawsze podkreślam, że nauka  języka obcego poprzez muzykę jest bardzo efektywna. Najlepiej słuchać i czytać jednocześnie. I nie zapomnieć o śpiewaniu! Poza tym te trzy grupy, które wymieniam, nie są znane w Polsce szerszej publiczności. A warto je poznać.

Poznajcie szwajcarskiego wykonawcę Bastiana Bakera. Językiem ojczystym Bastiana jest francuski, jednak zawsze śpiewa po angielsku. Mówi również po niemiecku, więc można powiedzieć, że już niezły z niego poliglota. Polecam Wam również jego koncerty. Gra tak, że gęba nie może się przestać uśmiechać. Fajny chłopak z gitarą, do posłuchania i pokochania 🙂

 

Aby zobaczyć tekst piosenki na tekstowie kliknij tutaj.

A to moja ulubiona grupa. 77 Bombay Street, również ze Szwajcarii. Chłopaki są braćmi i parę lat temu mieszkali przez pewien czas w Australii gdzie szlifowali swój angielski. Piosenki tworzą wyłącznie po angielsku, jednak ich językiem ojczystym jest niemiecki. Na koncertach nieźle dają czadu i są przezabawni. W Polsce już leciały w radiu ich piosenki, obecnie chyba można usłyszeć singiel „Oko town”.  Tutaj możecie zobaczyć ich pierwszą baaardzo znaną piosenkę „Up in the sky” i następnie romantyczną „Long way”.

 

I tekst do piosenki tutaj.

 

 

Oraz tekst do „Long Way” tutaj.

A kto lubi rock ‚n’ roll’owe klimaty, temu na pewno spodoba się niemiecka grupa The Baseballs. Chłopaki każdą piosenkę potrafią przerobić na rock ‚n’ roll’a i to spontanicznie, włącznie z Lady Gagą i Rihanną.

 

Oraz tekst do „Candy Shop” tutaj.

To wszystkie moje propozycje na dzisiaj. Wkrótce będzie więcej 🙂

A klikając tutaj subskrybujesz mój kanał na Youtube o nauce języków obcych, do czego się serdecznie zachęcam 🙂

 

Zdjęcie pochodzi ze strony www.77bombaystreet.com