KIM JESTEM?

 

Nazywam się Sandra Scholz i od 2013 roku prowadzę blog językowo-kulturalno-lifestylowy skierowany głównie dla kobiet zainteresowanych nauką języków obcych i rozwojem osobistym.

STUDIA

Z wykształcenia jestem filologiem językoznawcą. Studiowałam filologię hiszpańską i włoską najpierw na Uniwersytecie we Freiburgu a następnie na Uniwersytecie w Moguncji. Od 2004 mieszkam w Niemczech. Specjalizuję się w tematach language contact i language  acquisition, czyli wszystkim tym, co ma związek z wielojęzycznością. Mówię biegle pięcioma językami (a nie-biegle kilkoma więcej) i cały czas uczę się nowych. Moje języki obce to przede wszystkim język niemiecki, który jest moim drugim językiem i jest przeze mnie traktowany tak, jak język polski. Włoski – który kocham i uwielbiam (C2), hiszpański – który również uwielbiam, ale tylko te odmiany meksykańskie, kolumbijskie, peruwiańskie, argentyńskie itd.. 😀 (C2) i język angielski, który po prostu jest, bo jakże by miało go nie być 🙂 (C1)
Znajomość innych języków poziomu C nie sięga, dlatego z reguły ich nigdy nie wymieniam 🙂

NAUKA JĘZYKÓW

Jeśli masz dość beznadziejnego uzupełniania ćwiczeń gramatycznych, bezsensownego wkuwania słówek z listy i przerabiania nudnego podręcznika, jeśli od lat uczysz się języka obcego i nadal nie potrafisz się w nim komunikować, jeśli uważasz, że absolutnie nie masz talentu do nauki języków, to ten blog jest dla Ciebie. Pokażę Ci, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i odkryć talent, który masz również Ty. A jeśli skorzystasz z mojego Boot campu z językiem niemieckim, to pokażę Ci również ile tak naprawdę potrafisz, mimo że wcale o tym nie wiesz 🙂

BLOG

Piszę i opowiadam o językach obcych. O tym jak się ich skutecznie uczyć, żeby się nauczyć, tak porządnie, ale bez potu i rozpaczy 🙂 Jest też oczywiście o książkach, filmach, podróżach, czyli o kulturze. Bo to rzeczy ściśle związane z życiem poligloty. Celem mojego bloga i kanału jest:

  • pomoc ludziom w nauce języków obcych
  • zachęcenie i zainspirowanie do nauki języków
  • pokazanie, że języków może się skutecznie uczyć każdy

 

S1030152 - Kopie - Kopie