Oto nowy filmik z nowej serii. Co jakiś czas będę Wam przedstawiać firmy oraz instytucje w Niemczech, w których polscy studenci mogą odbywać płatne lub bezpłatne praktyki. Pierwsza moja propozycja to Deutsches Polen Institut w Darmstadt.

Aby odbyć praktyki w Instytucie należy wysłać swoje podanie wraz z CV bezpośrednio do Pana Manfreda Macka, którego adres e-mail znajdziecie TUTAJ. To on zajmuje się opieką nad praktykantami. Jak możecie usłyszeć w naszej rozmowie, nie liczą się najlepsze oceny, ale zainteresowanie studenta tematami, którymi Instytut się zajmuje. A jakie są to tematy możecie doczytać TUTAJ i TUTAJ. Na praktykach wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka niemieckiego. Każdego roku Instytut przyjmuje około 60 praktykantów. Najwięcej podań przysyłanych jest oczywiście na okres wakacyjny, najmniej na późną jesień i grudzień. W tym czasie najłatwiej jest się na praktykę dostać.

Byłam oczarowana okolicą, w której znajduje się Instytut (Alexandraweg 28 w Darmstadt). Jest to spokojna, zielona uliczka z uroczymi domkami, która przypomina małą Grecję. Za oknem tylko drzewa i śpiew ptaków a wewnątrz książki, książki, książki 🙂

A teraz już zapraszam was na rozmowę. Pierwsza część jest po niemiecku, a druga po polsku:

 

A kto jeszcze nie zna mojego kanału o językach obcych, tego zapraszam TUTAJ

Jeśli chcesz być informowana o nowych postach i nagraniach, to polub moją stronę na Facebooku  KLICK i upewnij się, że będziesz widzieć wszystkie powiadomienia. W tym celu kliknij w pole „lubię to” a następnie zaznacz tam „otrzymuj powiadomienia”. W ten sposób żaden post Ci nie umknie.