To jest bardzo długo przez Was wyczekiwany temat! Pytaliście o to mnóstwo razy! Więc stanęłam i nagrałam. Wyszło porządne 46 minut, czyli więcej niż lekcja w szkole! :) Weź zeszyt i długopis, zrób notatki, bo jest tego dużo. I zacznij stosować.

Poziom B w nauce języka można osiągnąć bardzo szybko. I mówiłam o tym niedawno TUTAJ.
Natomiast poziomy C to jest zupełnie inna bajka. Wychodzimy już z typowej nauki, zwalniamy, uczymy się czuć język obcy, rozpoznajemy i potrafimy stosować odpowiedni styl wypowiedzi, dopasowujemy go do rozmówcy. Gramatykę znamy już dobrze na poziomie B2, później ją szlifujemy, poznajemy szczegóły, niuanse. Znamy w języku obcym całe mnóstwo wyrazów, prawie tyle samo co w języku ojczystym. Potrafimy wszystko napisać, nieważne czy jest to rozprawka, list, praca zaliczeniowa, opis wykresu czy artykuł. Myślimy bez problemu w języku obcym, potrafimy budować logiczne wypowiedzi, stosować logiczne i uporządkowane argumenty. Poziomy C to są poziomy wysokich kompetencji językowych i uwaga! Nie tylko w języku obcym! Jeśli w języku polskim nie rozwijasz swoich kompetencji językowych, nie czytasz ze zrozumieniem, nie umiesz napisać streszczenia, nie rozróżniasz rodzajów tekstów, to w języku obcym będziesz mieć te same trudności. O wszystkim opowiadam dokładnie w nagraniu poniżej.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się uczyć słownictwa, żeby osiągnąć poziomy C, to koniecznie obejrzyj!

 

Po więcej wskazówek dotyczących skutecznej nauki języków zapraszam na mój profil na Instagramie:

Wiem, że trudno jest robić coś, czego się nie umie. Ale hej! Każdy kiedyś nie umiał! Ja już dawno pozbyłam się tego wstydu, żeby mówić. Co z tego, że robię błędy, kiedy się uczę?! Przecież to normalna sprawa. Nauczyłam się też pytać, dopytywać o różne rzeczy, nawet jeśli pytania są głupie, albo mogą się takie wydawać. Co mnie obchodzi, czy ktoś pomyśli, że jestem dziwna czy głupia? O ile w ogóle coś pomyśli (a najczęściej przecież nie). Uczysz się jakiegoś języka i wstydzisz się rozmawiać z nejtiwami? Hej: Ty nauczyłaś się nowego języka, a oni może nie? To już i tak jesteś górą. A jeśli znają inne, to też wiedzą, jak to jest i sami w nich błędy robią. Także nie ma się czym przejmować, a gadanie przecież przybliża nas do naszego celu, czyli lepszej znajomości tego języka! A jeśli wstydzisz się przed Polakiem? Jeśli jest spoko osobą, to przecież rozumie, że się uczysz. A jeśli nie rozumie – to jest maluczki i niech spada 😃 O tam -> 🌴 . . #nauka #naukajezykow #naukajęzyków #naukajezyka #poliglotka #poliglota #naukajęzyka #językobcy #językiobce #jezykiobce #languages #poradnik #nauczyciele #edukacja #wskazówki #jezykobcy #polishstudygram #szkoła #studia #studygrampl #notatki #słówka #studygrampoland #studygrampolska #uczesie #uczęsię #ekspert #rozwój #samosieniezrobi #samosięniezrobi

A post shared by Sandra Scholz (@madamepolyglot) on

 

 

Jeśli jeszcze nie subskrybujesz mnie na Youtube, Instagramie (tam jestem codziennie i publikuję krótkie filmiki z fajnymi wyrażeniami z języka angielskiego) i na Facebooku, to bardzo mi będzie miło, jeśli dołączysz do mojego grona stałych widzów. A w moim newsletterze w Strefie Poliglotki dostaniesz listę kilkudziesięciu pomysłów na naukę i ćwiczenie języka obcego, a ponadto będziesz czasem dostawać fajne, i ponoć bardzo motywujące maile.

Podobne artykuły