Nauczanie to moja życiowa misja :) Uwielbiam to robić i uważam, że to jet MÓJ zawód! A jakim jestem nauczycielem? Według testu Gallupa moimi najmocniejszymi stronami są:
Uczenie się: Potrafię się uczyć i potrafię swoją skuteczną naukę przenieść na moich uczniów. Wiem, jak się uczyć, ponieważ uczenie się, a teraz również nauczanie, to coś, co uwielbiałam zawsze. Uczę się czegoś przez cały czas! Jeśli nie jest to nowy język, to są to inne ciekawe i przydatne rzeczy :)
Indywidualizacja: Instynktownie zwracam uwagę na styl myślenia danej osoby i dlatego moje kursy i zadania są ukierunkowane na konkretnego ucznia. Według Instytutu Gallupa to właśnie dlatego potrafię z każdego wyciągnąć maksimum.
Intelekt: W moim przypadku ta cecha znajduje ujście w opracowywaniu koncepcji skutecznej nauki, zarówno dla osób indywidualnych jak i na moich grupowych szkoleniach online. Znajdywanie rozwiązań, rozkminianie przeszkód, stawianie sobie pytań oraz analizowanie szczegółów to moje ulubione aktywności.

Z wykształcenia jestem filologiem językoznawcą. Studiowałam filologię hiszpańską i włoską najpierw na Uniwersytecie we Freiburgu a następnie na Uniwersytecie w Moguncji. Od 2004 mieszkam w Niemczech. Specjalizuję się w tematach language contact i language  acquisition, czyli wszystkim tym, co ma związek z wielojęzycznością. Mówię biegle pięcioma językami (a nie-biegle kilkoma więcej) i cały czas uczę się nowych. Moje języki obce to przede wszystkim język niemiecki, który jest moim drugim językiem i jest przeze mnie traktowany tak, jak język polski. Włoski – który kocham i uwielbiam (C2), hiszpański – który również uwielbiam, ale tylko te odmiany meksykańskie, kolumbijskie, peruwiańskie, argentyńskie itd.. :D (C2) i język angielski, który po prostu jest, bo jakże by miało go nie być :) (C1)
Znajomość innych języków poziomu C nie sięga, dlatego z reguły ich nigdy nie wymieniam :)

Jeśli masz dość beznadziejnego uzupełniania ćwiczeń gramatycznych, bezsensownego wkuwania słówek z listy i przerabiania nudnego podręcznika, jeśli od lat uczysz się języka obcego i nadal nie potrafisz się w nim komunikować, jeśli uważasz, że absolutnie nie masz talentu do nauki języków, to ten blog i mój kanał YouTube są dla Ciebie. Pokażę Ci, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i odkryć talent językowy, który masz również Ty. A jeśli skorzystasz z mojego Boot campu językowego, to pokażę Ci również ile tak naprawdę potrafisz, mimo że wcale o tym nie wiesz :)

Co u mnie znajdziesz? Piszę i opowiadam o językach obcych. O tym jak się ich skutecznie uczyć, żeby się nauczyć, tak porządnie, ale bez potu i rozpaczy :) Na moim blogu i kanale

  • pomagam Ci w nauce języków
  • organizuję świetne wyzwania językowe, w których biorą udział tysiące uczestników
  • motywuję do nauki, jeśli już nie masz nadziei :)
  • staram się wspierać i inspirować Cię, obojętne, czy jesteś uczniem czy nauczycielem
  • zachęcam Cię do nauki różnych języków
  • pokażę Ci, że języków może się skutecznie uczyć każdy, szczególnie Ty :)
  • pokażę Ci również, że nauka języków może być jednocześnie ekstremalnie skuteczna i przyjemna