Sandra Scholz

LINGWISTKA / POLIGLOTKA / NAUCZYCIELKA / HAKERKA NAUKI I GRAMATYKI

Tutaj znajdziesz same fajne rzeczy językowe: hakowanie gramatyki, boot campy językowe, wyzwania, masę porad na kanale YouTube, listę sposobów na samodzielną naukę i super społeczność na Instagramie

BOOT CAMP JĘZYKOWY

Jeśli chcesz ze mną pracować nad swoim językiem, jesteś w dobrym miejscu! Za pomocą mojej autorskiej metody hakowania gramatyki i mojego autorskiego bardzo intensywnego kursu pomogę Ci zrozumieć rzeczy, które do tej pory wydawały Ci się trudne. Będziesz intensywnie pracować nad językiem każdego dnia, mówić i pisać, czytać i słuchać. Otrzymasz takie materiały, jakie podobają Ci się najbardziej, tylko Twoje! Twoja nauka ruszy z kopyta i nauczysz się uczyć samodzielnie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na mój temat skocz do zakładki O mnie. Musisz wiedzieć jedną ważną rzecz: daję wiele i wiele wymagam. Pracy. I zaangażowania. Nie toleruję lenistwa  i wyrzucania pieniędzy w błoto. Jeśli uczysz się ze mną, to przygotuj się na totalny boot camp językowy.

PRZECZYTAJ RECENZJE KURSANTÓW

Aneta Zielińska

Już po kilku spotkaniach, zaczęłam coraz płynniej mówić

Po dwóch latach przerwy w nauce niemieckiego postanowiłam wrócić do tego języka. Zależało mi na czasie, ponieważ planuję wyjechać do Niemiec w przyszłym roku. Na pierwszych lekcjach z Sandrą ciężko było mi sklecić poprawne zdanie. Jednak już po kilku spotkaniach, dzięki stałej motywacji również do samodzielnej pracy, zaczęłam coraz płynniej mówić. Zarówno ja, jak i Sandra, zauważyłyśmy duży postęp. Szczególnie cenię sobie indywidualne podejście do kursanta, dużo czasu poświęconego na MÓWIENIE, dobór materiałów dopasowany do moich zainteresowań. Forma prowadzenia kursu również zaskoczyła mnie na plus. Nauka przez Skype daje obu stronom dużą elastyczność i swobodę oraz oszczędność czasu. Uważam, że dzięki tym lekcjom bardzo się rozwinęłam. Wiem już, jak uczyć się samodzielnie i w końcu otworzyłam się na rozmawianie w języku niemieckim, co zawsze było moją bolączką. Mam motywację do dalszej nauki!

Aneta Zielińska (lat 27)
Paulina Dobosz

Nie ma tu miejsca na powielanie schematów

Na swoim koncie mam wiele kursów językowych, jednak wszystkie kursy, niezależnie od tego jaki był to język, zawsze były do siebie bardzo podobne. Niestety bardzo mało skuteczne. Tradycyjne kursy są w moim przekonaniu mało praktyczne jeśli komuś zależy na szybkim opanowaniu języka.

Metoda Sandry jest niezwykle innowacyjna na tle innych kursów. Nie ma tu miejsca na powielanie schematów. Kurs jest bardzo wymagający, zmusza do intensywnego i codziennego obcowania z językiem, co moim zdaniem jest jednym z kluczowych warunków do szybkiego posługiwania się nim.

Ja odbyłam bootcamp z języka niemieckiego. W krótkim czasie poznałam niezbędną gramatykę i ogrom nowych słów, które na pewno zostaną mi w pamięci. Nauka z Sandrą jest przyjemna, ale wymaga od nas wiele samodzielnej pracy, co moim zdaniem bardzo pomaga w progresji. Przez codzienne słuchanie języka, takiego jakiego się używa na co dzień, a nie krótkich słuchanek z typowych książek, zdecydowanie poprawiłam rozumienie ze słuchu. Także, liczne pisemne prace domowe, m.in. pisanie zdań z nowo poznanymi słówkami pomagały mi w trwałym zapamiętaniu nowego słownictwa. Sandra zmusza też do samodzielnego poprawiania błędów, przez co musimy myśleć nad gramatyką i w ten sposób szybciej ją zapamiętujemy. Także, bardzo częste spotkania zmusiły mnie do systematycznej nauki, co jest niezmiernie ważne w efektywnej nauce.

Podsumowując, szczerze polecam kurs z Sandrą tym wszystkim, którzy szukają nowoczesnych i skutecznych metod w nauce języków obcych.

Paulina Dobosz (33 lata)
Ewa Galczak

Sandra pomogła mi wyeliminować zakorzenione głęboko błędy

Jestem zafascynowana pasją Sandry do nauki języków obcych, odkąd zaczęłam zaglądać na jej blog. Od początku bardzo uważnie słuchałam jej rad i sugestii dotyczących sposobu nauki, po czym z radością zauważałam postępy. W związku z tym, że zaczynam prowadzić własną firmę, a moimi klientami są osoby niemieckojęzyczne, postanowiłam, że muszę „pójść na całość”, zacząć uczyć się jeszcze intensywniej i zmotywować się do poświęcenia językowi znacznie więcej czasu. Wtedy pomyślałam o lekcjach z personalnym nauczycielem, oczywiście od razu przyszła mi do głowy Sandra.
Sandra jest nauczycielem na pewno bardzo wymagającym, nie ma możliwości pominięcia czegoś, improwizacji, gdy nie przeczyta się tekstu bądź nie obejrzy filmu. Sandra bardzo angażuje się we współpracę z uczniem i wymaga tego samego. Nie traci czasu na czytanie tekstu podczas zajęć, bądź robienie ćwiczeń z podręcznika, takie rzeczy robimy po lekcji. W pełni wykorzystuje czas na to, aby udoskonalić naszą znajomość języka – jeśli chodzi o gramatykę, słownictwo, składnię. Słychać, że Sandra zna niemiecki na bardzo wysokim poziomie, że jest to język którym posługuje się swobodnie, który ją otacza. Jest bardzo spostrzegawcza i konsekwentna, pomogła mi wyeliminować zakorzenione głęboko błędy, które popełniałam od początku używania języka, nie zdając sobie z nich sprawy; nauczyła używać rodzajników (i to poprawnie!;)), co jest chyba największą zmorą uczących się języka niemieckiego. Językowy Boot camp pozwolił mi szlifować każdą umiejętność językową – rozumienie, mówienie, czytanie i pisanie. Po miesięcznym kursie zyskałam też dobry nawyk codziennej nauki.

Ewa Galczak (31 lat)
Aleksandra Dolatta

Z każdą lekcją zauważałam, że potrafię więcej

Odbyłam Boot Camp językowy z Sandrą i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to były najlepiej zainwestowane pieniądze. Sandra jest bardzo wymagającym nauczycielem, niczego nie odpuszcza, nie daje gotowych rozwiązań ale przede wszystkim jest ogromnym wsparciem. Zaczynałam totalnie zielona, ale nie było żadnej taryfy ulgowej. Z każdą lekcją zauważałam, że potrafię więcej, to było bardzo motywujące. Oczywiście trzeba się dużo napracować, ale nie ma się o co martwić, Sandra wie jak sprawić, żeby nam się chciało, po prostu niczego nie da się przed nią ukryć i na mnie to działało. Potrafiła złamać mojego “lenia” i myśl, że nie mam talentu do języków. Dla mnie najważniejsze jest to, że Sandra pokazała mi wiele sposobów na naukę języka, które wykorzystuję w nauce już samodzielnej. Zauważyłam też, że po przyjeździe do Niemiec, jeśli jestem zmuszona do kontaktu po niemiecku, zawsze się przygotowuję w taki sposób, jak przygotowywałam się do lekcji z Sandrą i próbuję powiedzieć coś jak najbardziej poprawnie. Wcześniej pewnie próbowałabym na migi :) Na sam koniec warto powiedzieć, że Sandra jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o godziny lekcji, dla mnie to było istotne bo w czasie Boot Campu miałam mnóstwo innych obowiązków i miałam obawy czy to się uda pogodzić. Na szczęście dało się :) Poza tym to szalenie sympatyczna osoba, która tworzy bardzo miłą atmosferę :)

Aleksandra Dolatta (25 lat)
Dorota Wild

To profesjonalny, kompetentny i wymagający nauczyciel

Sandra to wspaniały nauczyciel. Lekcje prowadzone przez nią są bardzo efektywne. Przede wszystkim program nauczania dostosowuje do potrzeb i braków kursanta. Dla mnie to wyjątkowo korzystne. Podobnie jak sama idea nauki przez Skype, bez wychodzenia z domu, bez straty tak cennego czasu na dojazdy. Zdecydowanie polecam naukę języków pod okiem Sandry!!! To profesjonalny, kompetentny i wymagający nauczyciel a dodatkowo przesympatyczna osoba. Zestaw tych cech motywuje do działania, nauki i czynienia językowych postępów. Z pewnością będę nadal korzystać z jej usług i wszystkich do tego zachęcam.

Dorota Wild (34 lata)
Jakub Czepek

Znajomość języka niemieckiego podskoczyła o całe dwa poziomy w bardzo krótkim czasie

Jestem niezmiernie zachwycony miesięcznym, bardzo intensywnym kursem, który prowadziła Sandra. Przyznaję, że jest ona niesamowitym nauczycielem, który ofiarowuje ze swojej strony olbrzymie pokłady zaangażowania, a od ucznia wymaga w zamian sumienności i pracowitości. W moim przypadku, dzięki codziennej nauce oraz nucie pozytywnego “terroru” Sandry, znajomość języka niemieckiego podskoczyła o całe dwa poziomy w bardzo krótkim czasie. Już kilkudniowa nauka dała pozytywne efekty – byłem w stanie zrozumieć swój pierwszy film z serwisu ardmediathek.de. Naprawdę super uczucie! Ja swoje cele osiągnąłem.

Jakub Czepek (25lat)
Joanna Chołołowicz

Efekty spotkań z Sandrą są niesamowite

Zaczęłam się uczyć języka niemieckiego w liceum i po półtorej roku postanowiłam, że chcę zdać z niego maturę. Byłam zbyt początkująca, by dać sobie radę sama i oprócz szkoły potrzebowałam czegoś innego, co szybko poprawi mój niemiecki. Metodzie, która jest wykorzystywana do nauki języków w szkole, można wiele zarzucić. Sandra uczy zupełnie inaczej. Co najważniejsze, dostałam indywidualne podejście. W końcu miałam więcej okazji do rozmawiania, przede wszystkim o codziennych sytuacjach, ale też na konkretne tematy. Sandra nauczała mnie i pod maturę, co oczywiste, bo to jest aktualnie mój cel, i pod prawdziwe życie. Niesamowicie szybko wyłapuje wszystkie popełniane błędy, czy to w gramatyce, czy w wymowie. Zauważa, co sprawia największe problemy i na tym się skupia, dokładnie pilnuje, byśmy wyeliminowali błędy. Prawie nigdy nie dostawałam gotowych rozwiązań – jeśli zrobiłam błąd, to sama musiałam jeszcze raz przeanalizować to, co powiedziałam, bądź napisałam i z pomocą Sandry go naprawić. Ta wiara Sandry zdecydowanie była jedną z większych motywacji – jeśli ona uważa, że potrafię, to tak mus być! :D Sandra pomogła mi również zbudować na nowo – tym razem solidne – podstawy gramatyki, poprawiła moje słownictwo i wytłumaczyła przypadki. Przez pierwsze kilka lekcji niesamowicie się stresowałam, bo myślałam o Sandrze jak o każdym innym nauczycielu. Szybko zdążyłam jednak zmienić nastawienie i spotkania z Sandrą stały się bardziej jak spotkania z bliską znajomą, co jeszcze bardziej zachęcało mnie do nauki. Długo zastanawiałam się nad udziałem w Boot Campie, ale efekty spotkań z Sandrą są niesamowite i nie zmieniłabym swojej decyzji.

Joanna Chołołowicz (17 lat)
Marta Prozorowska

Otworzyłam się i przede wszystkim zaczęłam mówić poprawnie.

Uczyłam się niemieckiego z Sandrą przez 4 miesiące. Z początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do nauki języka przez Skype. Postanowiłam jednak spróbować, zwłaszcza, że od ponad roku obserwowałam jej bloga. Po pierwszej lekcji próbnej szybko zmieniłam zdanie. Sandra jest wymagającym nauczycielem, naprawdę wkłada wiele serca w przekazywanie wiedzy. Jest moim największym motywatorem, ponieważ wiedząc ile czasu poświęca na przygotowanie materiałów dla mnie, automatycznie nie chce jej zawieść. Dzięki temu kursowi usystematyzowałam moją naukę, a przede wszystkim czuję, że zrobiłam duże postępy. Zwłaszcza, że zaczęłam zwracać uwagę na błędy innych. Mieszkam od 3 lat za granicą i dużo pracuję, dlatego też trudno by mi było znaleźć pasujący do mnie godzinowo kurs językowy. Uważam, że taka forma jest najlepsza, tym bardziej, że nauczyciela ma się „w całości” dla siebie. Najbardziej zależało mi na konwersacji i to właśnie najbardziej podoba mi się w nauce z Sandrą, dzięki niej się otworzyłam i przede wszystkim zaczęłam mówić poprawnie.

Marta Prozorowska (29 lat)
Julia Żygała

W czasie zajęć rozmawiałyśmy na interesujące mnie tematy

Lekcje z Sandrą pokazały mi, jak mogę wykorzystać Internet w codziennej nauce niemieckiego oraz że nie musi być to ciągłe wkuwanie słówek z listy czy realizowanie podręcznika. W czasie zajęć rozmawiałyśmy na interesujące mnie tematy, dzięki czemu przygotowywanie się na kolejną lekcję było dla mnie ciekawe, a ponadto poznawałam nowe słownictwo – inne niż typowo „podręcznikowe”. Dodatkowym motywatorem było to, że zajęcia odbywały się bardzo często, co zmuszało mnie do systematycznej nauki.

Julia Zygała (17 lat)
Marta Trzeciak

Duży kopniak motywacji i pozytywnej energii

Sandra jest niezwykle miłą, sympatyczną i otwartą osobą. Tylko od nas zależy ile się nauczymy, nie wprowadza żadnego rodzaju ograniczeń. Jest nauczycielem z serii tych ,,pozytywnie upierdliwych”. W żadnym wypadku nie przymknie oka na 2 razy powtórzony błąd. Mnie kurs przede wszystkim otworzył oczy na popełniane błędy (ach te przymiotniki…) i pozwolił na stopniowe, powolne i żmudne korygowanie ich, nie tylko w trakcie trwania, ale może przede wszystkim już po zakończeniu kursu. Kolejną rzeczą, którą wyniosłam z lekcji z Sandrą to nie poddawać się po pierwszych 15 nieudanych próbach (no może lekko wyolbrzymiam), w każdym razie w pamięć zapadły mi oglądane po 30 razy filmy, z których za 1 razem nie rozumiałam nic, za 30 razem większość. No i przede wszystkim duży kopniak motywacji i pozytywnej energii, bo jak tu się nie starać, gdy Sandra jest tak niesamowicie zaangażowana i poświęca nam tyle energii? Podsumowując serdecznie polecam, dla mnie był to tylko miesiąc kursu, ale zarazem lekcja, z której będę już czerpać chyba do końca życia, bo może nie dostałam jakichś konkretnych ,,złotych metod” nauki, ale moje myślenie na temat nauki języka i podejście do niego obróciło się o 180 stopni ( a zauważyłam to tak naprawdę chyba już 2 tygodnie po zakończeniu kursu).

Marta Trzeciak (18 lat)
Izabela Michalska

Zajęcia z Sandrą dały mi bardzo dużo w kontekście nauki języka obcego,

nie tylko samej wiedzy dotyczącej języka, ale również nauczyły mnie, jak w praktyce uczyć się języków obcych. Zajęcia wymagają dużego zaangażowania i skupienia – przez czas nauki należy inne ambitne plany odłożyć na bok. Materiały są dostosowane do poziomu ucznia, co oznacza, że są trudne, ale pozwalają na rozwój. Co bardzo istotne – są dobierane indywidualnie pod względem zainteresowań ucznia, a przez to ciekawe. Sandra nie zarzuca ogromem gramatyki, ale skupia się na wybranych, istotnych dla uczącego się, problemach, pomagając je wyeliminować. Z czasem sama zaczynałam się śmiać z siebie, gdy słyszałam, że ciągle popełniam ten sam błąd i jest on poprawiany aż do skutku. Wybierając te zajęcia trzeba być zmotywowanym do nauki i gotowym na ciężką pracę (przygotowanie do każdych zajęć to nawet kilka godzin pracy). Każda rzecz, którą można zrobić samemu stanowi przygotowanie do zajęć.

Izabela Michalska

Blog językowy – najnowsze artykuły

Angielski wiecznie początkujący

Angielski wiecznie początkujący

Jeśli uczysz się angielskiego już od dawna i wciąż masz problemy z najprostszymi zdaniami, chcesz coś powiedzieć i nie potrafisz, to najwyższy czas, aby nauczyć się kilku podstawowych zdań, którymi będziesz się posługiwać bez zająknięcia. Są takie zdania w każdym...

czytaj dalej
Najczęstsze błędy w języku niemieckim

Najczęstsze błędy w języku niemieckim

To już ostatni odcinek z serii o najczęściej popełnianych błędach w języku niemieckim. Ostatnia porcja przed dłuższą przerwą. Ale nagrania z błędami oczywiście jeszcze wrócą. Posługując się językiem niemieckim, czy jakimkolwiek językiem, warto sprawdzać sobie...

czytaj dalej
Najczęstsze błędy w języku niemieckim

Najczęstsze błędy w języku niemieckim

Najczęstsze błędy to seria, dla której nieustającą inspiracją są moi uczniowie. I są to błędy, które się powtarzają u większości osób uczących się niemieckiego. Nie ma więc powodu, aby czuć się źle odkrywając te błędy u siebie. Po to właśnie jest ta seria, abym mogła...

czytaj dalej

OBEJRZYJ SETKI BEZPŁATNYCH PORAD NA YOUTUBE

Regularnie publikuję na moim kanale nagrania o wszystkim, co dotyczy nauki języków obcych

    63 pomysły na naukę języków

    PLAKATY MOTYWACYJNE DO DRUKU

Jeden rozdział e-booka „Rozwojownik nie tylko językowy”

WSZYSTKO DLA PRZYSZŁYCH GRAMATYCZNYCH HAKERÓW

Ponad 300 filmów czyli kopalnia wiedzy o nauce języków!

Cykliczne, kultowe Wyzwania Poliglotki, w których biorą udział tysiące językowych zapaleńców!

Codzienna porcja nowinek na różne tematy

Dodaj blog do ulubionych, aby wiedzieć o każdym nowym artykule.

Strona korzysta z plików cookies. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w Twojej przeglądarce.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Zamknij