Któż z Was nie zna tego sympatycznego Niemca, który podbił polskie serca nauczywszy się naszego trudnego języka? Wypytałam Steffena co i jak. W końcu polski to najtrudniejszy język na świecie, a dla niego to była bułka z masłem. W tym szaleństwie musi być metoda. I jest! Posłuchajcie w jaki sposób Steffen nauczył się mówić po polsku.
http://www.youtube.com/watch?v=cNdLbjIpHmM&feature=youtu.be
[spacer style=”1″]
A kto jeszcze nie zna mojego kanału o językach obcych, tego zapraszam TUTAJ
Jeśli chcecie być informowani o nowych postach i nagraniach, to polubcie moją stronę na Facebooku TUTAJ i upewnijcie się, że będziecie widzieć wszystkie powiadomienia. W tym celu kliknijcie w pole „lubię to” a następnie zaznaczcie tam „otrzymuj powiadomienia”. W ten sposób żaden post Wam nie umknie.
Hej :) mam 16 lat i uczę się języków (j.ang od zerówki, a j.ros od 1 gim) z języka angielskiego idzie mi bardzo dobrze, 6 na półrocze i na koniec roku, 95% z podstawy i 90% z rozszerzenia z próbnego egzaminu gimnazjalnego, a ponadto dostałam się na rejonowy etap konkursu z ang, choć nie dostałam się dalej. Z rosyjskim sobie radzę mam 5, ale nie za bardzo lubię tego języka, choć jestem językowcem :) chciałabym umieć język ang na poziomie zaawansowanym, a także włoski, hiszpański, francuski oraz czeski. Mam dużo nauki, w tym roku mam egzaminy i nie wiem jak pogodzić naukę z nauką języków gdyż braknie mi czasu. Jak mogę sobie z tym poradzić? Którego języka najpierw się uczyć? Słyszałam, że wydawnictwo edgard jest wspaniale i mam oczywiście płyty ze słownictwem profesora henrego :)
Jak możesz sobie z tym poradzić? Nie możesz. Albo będziesz uczyć się jednego, góra dwóch języków, albo nie nauczysz się żadnego. Masz dopiero 16 lat, dokąd tak się śpieszysz?
Kolejny gość, który właściwie daje do zrozumienia, że bez pracy ciężko jest się nauczyć języka. A myślałem, że to blog dla chcących się nauczyć języków bez wysiłku ;)
To chyba jednak coś źle zrozumiałeś z tym blogiem :)
Rzeczywiście, musiałem coś źle zrozumieć – w końcu piszesz o „lekkiej łatwej i przyjemnej nauce”, a to sposób nauki skrajnie inny od nauki bez wysiłku. Prawda? ;)
Nie. Steffen nie katował się uczeniem się scenariuszy na pamięć po to, aby nauczyć się języka. Trudno mi sobie wyobrazić, aby ktoś potrafił się zmusić do czegoś takiego nie mając w tym konkretnego celu. Lekka, łatwa i przyjemna nauka, to taka, która nie jest bezsensownym, nic nie dającym uzupełnianiem ćwiczonek gramatycznych, bezsensownym wkuwaniem słówek z listy i przerabianiem nudnego podręcznika z dennymi obrazkami.
Bardzo lubię w Tobie to, że nie powiesz się mówić „ten język jest prosty, a ten nie”. Wiele poliglotów pytanych o to jakie języki uważają za łatwe/trudne do nauki zaczynają filozofować, że nie ma czegoś takiego jak trudny czy łatwy język. Milo, że w ktoś kto potrafi spojrzeć na to bardziej obiektywnie.
Wywiad bardzo mi się podobał! Jak wszystkie zresztą :) Steffen świetnie mówi po polsku!
Co sądzisz o języku estońskim?
Boze moj jak on dobrze mowi po polsku!! Podziwiam!
Polski to nie jest najtrudniejszy języka na świecie. Języki słowiańskie jak rosyjski czy polski są raczej średniej trudności. To duży przesąd tak mówić.
Zacznijmy od tego, że Ty chyba nie wiesz co co jest przesąd.
Jestem po wielkim wrażeniem tego jak Steffen dobrze mówi po polsku! Uwielbiałam go w programie „Europa da się lubić”, który namiętnie oglądałam w podstawówce, lubiłam go słuchać na nagraniach do mojego podręcznika z niemieckiego i bardzo miło było mi oglądać ten wywiad:).
Słuchając tego wywiadu nasunęło mi się jedno pytanie – czy ktoś z Was zna może jakieś wierszyki/ rymowanki, podobne właśnie do tych pisanych przez Brzechwę czy Tuwima dla dzieci, tyle że w języku niemieckim lub angielskim?